+420 222 562 021

Argentinské vinařství Alamos patří do rodiny vinařství Catena Zapata, které leží ve vinařské oblasti Mendoza. Majitel vinařství, pan Nicolas Catena, je světově uznávanou osobností, často přezdívaný „argentinský Mondavi“. V roce 2009 získal od časopisu Decanter celosvětově nejprestižnější ocenění udílené vinařům, a to „Muž roku“. V současné době se jeho vinařství řadí mezi 5 nejlepších v Argentině.

Složení: 100 % Chardonnay. Víno barvy zlatavé s nazelenalým nádechem, odráží svou chutí a vůní oblast, kde bylo vypěstováno. Oblast kde teplé dny střídají studené  noci. Je to víno intenzivního aroma tropického ovoce. Jeho chuť je vyváženou směsí vanilky a sladkého ovoce,  přesto mu nechybí v závěru dostatečná kyselinka. Je báječným průvodcem k bílému masu či k darům moře. Zraje 5 měsíců v dubových sudech. Alkohol: 13 %

Původ vína
Země Argentina
Oblast Mendoza
Charakteristika vína
Barva Bílé
Odrůda Chardonnay
Alkohol 13 % (r. 2014)

Catena Zapata - Alamos Chardonnay

  • Vinařství: Catena Zapata
  • Ročník: 2018
  • Dostupnost: Na skladě
  • 379Kč

  • Cena bez DPH: 313Kč

Podobná vína

Catena Zapata - Catena Chardonnay

Catena Zapata - Catena Chardonnay

Majitel argentinského vinařství Catena Zapata, pan Nicolas Catena, je světově uznávanou osobností, často přezdívaný „argentinský Mondav..

499Kč Cena bez DPH: 412Kč

Argento - Pinot Grigio

Argento - Pinot Grigio

Složení: 100 % Pinot Grigio (Rulandské šedé). Toto elegantní víno nabízí příjemné aroma květin a tropického ovoce. Lákavá chuť zralých jab..

219Kč Cena bez DPH: 181Kč

Catena Zapata - Alamos Malbec + Alamos Chardonnay

Catena Zapata - Alamos Malbec + Alamos Chardonnay

Argentinské vinařství Alamos patří do rodiny vinařství Catena Zapata, které leží ve vinařské oblasti Mendoza. Majitel vinařství, pan Ni..

758Kč Cena bez DPH: 626Kč