+420 222 562 021

Obchodní podmínky

Úvodní ustanovení

Platební, dopravní a reklamační podmínky se řídí platnými obchodními podmínkami společnosti GLOBUS INTERNATIONAL, spol. s r.o. a jejich autorizovaných distribučních partnerů. GLOBUS INTERNATIONAL, spol. s r.o. si vyhrazuje právo změny cen a ročníků nabízených vín dle aktuální dostupnosti skladu.
Veškerý obsah internetového obchodu www.bestwines.cz je majetkem společnosti Globus International, spol. s r.o., je chráněn autorským zákonem č. 121/2000 Sb. a jeho další užití je možné pouze po udělení souhlasu.

Prodej alkoholu osobám mladším 18 let je zakázán.

Zákazník nakupující na www.bestwines.cz potvrzuje, že jeho věk je vyšší nebo roven 18 let.

Aktuální informace k jednotlivým ročníkům jsou na požádání sdělovány našimi zaměstnanci.

Jak nakupovat (objednání zboží a uzavření smlouvy)

Pro objednání zboží slouží objednávkový formulář. Vyplněním a odesláním objednávkového formuláře v internetovém obchodě www.bestwines.cz zákazník odesílá závaznou objednávku a zároveň stvrzuje, že se seznámil s obchodními podmínkami i reklamačním řádem, a že s nimi souhlasí.
Na základě elektronické objednávky je kupujícímu automaticky zasláno elektronické potvrzení na e-mailovou adresu, kterou uvedl v objednávce. Po ověření dostupnosti zboží ve skladu je objednávka potvrzena ještě přímo pracovníkem a expedována nejpozději do druhého pracovního dne.  
V případě vyprodání ročníku je automaticky dodán ročník následující. Tato změna je konzultována se zákazníkem.
Prodávající je oprávněn požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky.

Cena a možnosti platby

Ceny jednotlivých položek se řídí aktuálním ceníkem BEST WINES INTERNATIONAL, dodavatel si vyhrazuje právo možnosti jejich aktuálních změn. Informace uvedené u jednotlivých vín se mohou lišit v závislosti na ročníku příslušného vína.
Konečné ceny uvedené na www.bestwines.cz jsou včetně DPH 21 %.

Cena zboží a případné náklady spojené s jeho dodáním dle kupní smlouvy mohou být kupujícím hrazeny:
  • dobírkou, a to při převzetí zboží od dopravce
  • hotově či platební kartou při převzetí osobně ve vinotéce Best Wines (Na Mlynářce 557, 252 19 Rudná)
  • platbou převodem na účet 1023693/2060
V případě platby bankovním převodem bude po automatickém potvrzení objednávky zákazníkovi odeslán zálohový list s částkou k platbě. Po připsání platby na účet společnosti je zákazník o této skutečnosti informován a zboží je ještě tentýž den expedováno.

Daňový doklad je dodáván elektronicky nebo písemně společně se zbožím.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Způsob doručení a dodací lhůta

Distribuce – gastronomie
Vína jsou distribuována po celém území České republiky prostřednictvím BEST WINES INTERNATIONAL. Přímé dodávky mimo region hl. m. Prahy společnost poskytuje na základě oboustranné dohody.

Distribuce – soukromá klientela
Zákazník volí způsob doručení při vyplňování objednávkového formuláře a zároveň udává dodací adresu (liší-li se od adresy fakturační).
Vína jsou dodávána po předchozím potvrzení objednávky zaměstnancem osobně na domluvenou adresu, a to po splnění podmínek stanovených prodávajícím (rozvoz na území hl. m. Praha při minimálním odběru 6 lahví ZDARMA - neplatí při objednání akčních balíčků a vín zakoupených prostřednictvím slevových portálů), či zprostředkovaně prostřednictvím služeb zásilkové společnosti DPD.
Obvyklá dodací lhůta je do 2-3 pracovních dnů po potvrzení objednávky pracovníkem. Prodávající si vyhrazuje právo prodloužit dodací lhůtu ve zvláštních případech vzniklých vyšší mocí nebo v případech, kdy nebylo z objektivních příčin možné uskutečnit dodávku v předpokládaném čase. Zákazník je o tomto vždy informován.
Možnost osobního odběru je přímo na adrese vinotéky Best Wines (zákazníkovi není účtován žádný poplatek). V případě osobního odběru je zákazník povinen objednávku vyzvednout do 14 dnů od jejího potvrzení. V opačném případě bude objednávka stornována. Zákazník bude informován.

Cena dopravy

Cena dopravy se řídí platným ceníkem DPD a vždy závisí na váze a celkové hodnotě balíku. (Pro export do Polské republiky jsou akceptovány pouze firemní adresy. Pro export do Německé republiky a Slovenské republiky je možné uvádět jak firemní, tak soukromé adresy dodání.)

Orientační ceny dopravného a balného:
1 balík (max. 6 vín) – 150 Kč
Platba dobírkou je navíc zpoplatněna částkou 30 Kč.

Reklamace

Při převzetí zásilky při přítomnosti přepravce je zákazník povinen zkontrolovat stav balíku (zda není poškozený, promáčknutý, rozmočený, apod.). Pokud tomu tak je, je zákazník oprávněn nepřijmout zboží a ihned s dopravcem sepsat protokol o poškození zásilky. Zákazník je povinen oznámit toto prodávajícímu v reklamačním formuláři na www.bestwines.cz, telefonicky nebo na emailové adrese info@bestwines.cz a domluví se s ním na dalším postupu.
Pokud je zásilka v pořádku, je zákazník povinen bez zbytečného odkladu dodaná vína prohlédnout a o případných závadách, neúplnosti či záměně objednávky informovat dodavatele elektronicky přes reklamační formulář, e-mailem či telefonicky a to do 2 dnů od doručení.
Při reklamaci je nutné se zbožím předložit kopii dodacího listu (faktury) spolu s dokladem o zaplacení.

Slevové kupóny

Zákazník může uplatnit slevové kupóny uvedením slevového kódu do pole „použít kód kupónu“ či „použít dárkový poukaz“ v nákupním košíku.
Prodávající si vyhrazuje právo slevový kupón neuznat v případě, že akce, na kterou se kupón vztahuje, již skončila.  
V případě, že zákazník uplatňuje slevy na Sphere Card, je toto povinen uvézt do poznámky při dokončení objednávky.
Slevy a kupóny se nesčítají.

Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky kupujícím.
V situacích, které tyto obchodní podmínky neupravují, se vztah kupujícího a prodávajícího řídí platnými právními úpravami, především Obchodním a Občanským zákoníkem.

V Rudné dne 19.2.2017.