+420 222 562 021

Argentinské vinařství Alamos patří do rodiny vinařství Catena Zapata, které leží ve vinařstké oblasti Mendoza. Majitel vinařství, pan Nicolas Catena, je světově uznávanou osobností, často přezdívaný „argentinský Mondavi“. V roce 2009 získal od časopisu Decanter celosvětově nejprestižnější ocenění udílené vinařům, a to „Muž roku“. V současné době se jeho vinařství řadí mezi 5 nejlepších v Argentině.

Je vyrobeno ze 100% z odrůdy Cabernet Sauvignon. Je to víno tmavě červené barvy s intensivní  vůní červeného bobulovitého ovoce mixovaného s vůní eukalyptu a máty. Jeho chuť je komplexní směsí červeného bobulovitého ovoce, zralých švestek, koření a pepře. Má jemný a sametový dlouhotrvající závěr taninu. Zraje 9 měsíců v americkém a francouzském dubovém sudu. Alkohol: 13,5 %

Původ vína
Země Argentina
Oblast Mendoza
Charakteristika vína
Barva Červené
Odrůda Cabernet Sauvignon
Alkohol 13,5%

Catena Zapata - Alamos Cabernet Sauvignon

  • Vinařství: Catena Zapata
  • Ročník: 2016, 2017
  • Dostupnost: Na skladě
  • 339Kč

  • Cena bez DPH: 280Kč

Dostupné možnosti


Podobná vína

Argento - Cabernet Sauvignon

Argento - Cabernet Sauvignon

Tento Cabernet Sauvignon pochází z oblasti Medrano, která je pro pěstování Cabernetů naprosto skvělá. Má temnou rubínovou barvu a silnou ..

219Kč Cena bez DPH: 181Kč

Catena Zapata - Catena Cabernet Sauvignon

Catena Zapata - Catena Cabernet Sauvignon

Majitel argentinského vinařství Catena Zapata, pan Nicolas Catena, je světově uznávanou osobností, často přezdívaný „argentinský Mondav..

499Kč Cena bez DPH: 412Kč

Argento - Bonarda / Shiraz / Malbec

Argento - Bonarda / Shiraz / Malbec

Složení: 70% Bonarda, 15% Syrah, 15% Malbec. Toto víno spojuje aromatické bohatství a živost bobulí hroznů Bonarda s kořeněnými tóny Syrahu ..

219Kč Cena bez DPH: 181Kč